Pivo Bernard

O pivu Bernard

Námi používané pivo je vyráběné z nejkvalitnější odrůdy českého chmele.

V dřívějších dobách jsme mohli najít v nejedné hospůdce etikety či plakáty s nápisem „Pivo dělá hezká těla“. Tehdejší smysl tohoto rčení je pravdivý a my Vás rádi o tom přesvědčíme. Pivo je základ pivních koupelí v pivních lázních.

Historie výroby piva a sladu

Historie výroby piva sahá do 7. tisíciletí před naším letopočtem, kdy pivo, tak trochu omylem, objevili staří Sumerové. Právě metoda výroby piva započala ve špatném skladování obilí, které pěstovali. Obilí bylo skladováno v hliněných nádobách, do kterých natekla voda a tím byl objeven princip kvašení. Výsledkem tohoto procesu byl nápoj s příjemnou, osvěžující a omamnou chutí.

V moderní době, což je pro výrobu piva posledních cca 200, let je pivo vařeno v pivovarech. Pro jeho výrobu se používá obilný slad, voda, chmel a kvasnice. V některých zemích se do piva přidávají různé druhy koření.


Průběh výroby se po staletí nezměnil – vše začíná mletím sladu a následným vařením piva. Mladina se posléze ochladí a použijí se vypropagované kvasnice a následně probíhá hlavní kvašení. Tento pivní polotovar se uloží do pivních tanků, kde pivo leží a zraje. Po ležení a zrání piva následuje křemelinová a mikrobiologická filtrace. Zde už všichni milovníci piva jásají, neboť po těchto procedurách se pivo stáčí a expeduje se.

Historie výroby sladu pro Pivní lázně Bernard Praha

Ječmený slad – základní surovina pro výrobu kvalitního piva Bernard. Proces výroby sladu pro pivní lázně Praha Bernard je následující. Do sladovny přivezou kvalitní výběrový ječmen, obilí je následně čištěno a tříděno, aby se pro výrobu piva použilo skutečně to nejlepší. Obilí se skladuje a následně se máčí v máčecí obilné kádi. Pro dobré pivo se musí nechat ječmen mírně vyklíčit a po vyklíčení je připraveno na proces hvozdění. Takto upravený ječmen - tedy vlastně už slad se opět skladuje a je připraven k expedici.


Čím se odlišuje pivo Bernard® od ostatních

Pivo Bernard®, které je dodáváno do našich pivních lázní je vyráběno tradičním způsobem z nejkvalitnější odrůdy českého chmele. Pivo není pasterizováno, proto si zachovává kvalitu, chuť i vůni.

Pivo Bernard se odlišuje od ostatních piv zejména


Pro případné dotazy či pomoc s rezervacemi nás kontaktujte

Pivní lázně Bernard v centru Prahy 1 a Prahy 2

Telefon
+420 777 00 18 18
rezervace
Email
info@pivnilaznebernard.cz
odpovídáme rychle, nejdéle do 24 hodin
Email
Pondělí - neděle 11:30 - 22:00
máme otevřeno každý den